Dzień Głośnego Czytania w bibliotece w Rychliku

Filia biblioteki w Rychliku wraz z miejscową szkołą przygotowała akcję głośnego czytania.

Wdrażanie dziecka do czytania nie jest rzeczą łatwą, tym bardziej do czytania głośnego. Dzieci zapoznały się z zaletami wynikającymi z tej formy czytania. W  tej akcji uczestniczyli wszyscy uczniowie  z naszej szkoły.  Czytanie odbywało się w następujących grupach wiekowych:  przedszkolaki oraz  klasy  0-3,  4-6  i  7-8.  Czytali dorośli i dzieci. Uczniowie wysłuchali fragmentów  popularnych utworów z kanonu literatury dziecięcej. Najstarsza grupa zmierzyła się z ,,Balladyną”. Wszyscy zostali zachęceni do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek, których czytanie ma wiele zalet. Biblioteka posiada bogaty księgozbiór literatury dziecięcej i młodzieżowej.

TS