„Portret” – 25 lat istnienia

184 fotografie zaprezentowane zostały na wystawie Ogólnopolski Konkurs Fotografii „Portret” – 25 lat. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance, a wystawa otwarta została w Centrum Integracji Społecznej na Placu Pocztowym 25.

Ekspozycja prezentuje fotografie, które zostały nagrodzone w czasie 25 lat trwania konkursu. Gościem honorowym imprezy był Bogdan Krężel – uznany i ceniony artysta fotograf, laureat pierwszej edycji „Portretu”.

Podczas uroczystości p.o. dyrektor BPiCK – Dominika Wiśniewska podziękowała osobom, które wpłynęły na rozwój konkursu. Wśród nich znaleźli się pomysłodawca i wieloletni kurator „Portretu” – Henryk Król, komisarz konkursu – Andrzej Biegowski oraz dyrektor byłego Trzcianeckiego Domu Kultury – Hanna Zygmont. Podziękowania skierowano również do Starostwa Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego oraz Urzędu Miasta w Trzciance za wsparcie finansowe konkursu. Wystawę „Ogólnopolski Konkurs Fotografii Portret 25 lat” można zwiedzać od 9 do 31 marca (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 9:00 do 20:00 w budynku CIS (Plac Pocztowy 25).

Równie ważnym, w ramach obchodów 25 lecia „Portretu”, było spotkanie w sobotnie popołudnie z Bogdanem Krężelem, który dla członków grup fotograficznych działających przy Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance przygotował prelekcję pt.: „Co chcielibyście wiedzieć o portrecie, a boicie się zapytać ?”.

Przejdź do treści