MDKK w wirtualnym świecie

Zdjęcie przedstawia kilka osób na ekranie laptopa, obok znajduje się książka.

Spotkania działającego w naszej Bibliotece Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki już jakiś czas temu przeniosły się do sieci. Uczennice Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Białej nadal chętnie uczestniczą w wirtualnych spotkaniach klubu. Nie tylko czytają „zadane” książki, ale także dzielą się przemyśleniami na temat swoich literackich poszukiwań.

Marcowe spotkanie poświęcone było powieści „Ruby Redfort. Spójrz mi w oczy” Lauren Child. To pierwsza część serii książek o nastoletniej agentce, a zarazem genialnej kryptolożce, tytułowej Ruby. Nie jest to typowa trzynastolatka, gdyż spośród jej rówieśniczek wyróżnia ją nie tylko przenikliwy umysł, ale także nietuzinkowe podejście do życia, poczucie humoru i spostrzegawczość. Czytelniczkom naszego MDKK spodobała się powieść Lauren Child, jak i wykreowana przez nią postać niezależnej i ciekawej Ruby. Książka rozbudziła
w nich chęć przeczytania kolejnych części serii. Spotkanie poprowadziła Joanna Nienowska, pracownik BPiCK w Trzciance, a nad przebiegiem całości czuwała Anna Sawicka, terapeutka MOS Biała.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki 2021”, który został dofinansowany ze środków Instytutu Książki.

JN

Przejdź do treści