Znajdziesz mnie w bibliotece – podsumowanie Tygodnia Bibliotek 2021 w BPiCK w Trzciance

Grafika przedstawia kolaż zdjęć przedstawiających najważniejsze wydarzenia Tygodnia Bibliotek 2021 w BPiCK w Trzciance.

W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przebiegał ph. „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Z tej okazji w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance na czytelników czekało mnóstwo atrakcji.

Tydzień Bibliotek w BPiCK w Trzciance to rozstrzygnięcie trzech, dużych akcji czytelniczych – „Przedszkolaki – zaczytane dzieciaki”, „Książka moim oknem na świat” oraz „Czytający rodzice w akcji”, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a zwycięzcom przyniosły atrakcyjne nagrody.

Kolejnym punktem obchodów święta bibliotek było spotkanie on-line z Katarzyną Hołyst, kierownikiem Działu Centrum Kultury BPiCK, autorką książki „Byłem cichszy od świata…Wspomnienia o Andrzeju Sulima-Surynie”.

12 maja odbył się Powiatowy Przegląd Spektakli Kukiełkowych „Teatrałki jak z bajki”, który można było obejrzeć na fanpage’u BPiCK.

Natomiast w czwartek, 13 maja, mieszkańcy Trzcianki zostali zaproszeni do wspólnego czytania fragmentów utworów Stanisława Lema podczas akcji „Czytanie pod Pralkami”.

Sobotnie przedpołudnie było nie lada gratką dla miłośników rowerowych podróży, gdyż odbyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja „Odjazdowego Bibliotekarza”.

Podsumowaniem Tygodnia Bibliotek w BPiCK była emisja spektaklu „Książniczka na ziarnku prochu”, w którym wzięli udział członkowie Klubu nie tylko literackiego BPiCK Sztukamy oraz bibliotekarze.

Przejdź do treści