IBUK Libra

Serwis IBUK Libra, należący do Wydawnictwa Naukowego PWN, istnieje od 2007 roku. Platforma udostępnia publikacje w wersji elektronicznej.

Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy kilkanaście tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych, wydanych przez najważniejsze, renomowane polskie oficyny. Wiele z nich to tytuły niedostępne w innych bazach, co sprawia, że oferta IBUK Libra jest unikatowa. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem.

Subskrypcja Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance umożliwia dostęp do 1391 publikacji z dziedzin tj. nauki ekonomiczne, matematyczno-przyrodnicze, informatyczne oraz innych. Umowa potrwa do dnia 30 czerwca 2016 roku.

INSTRUKCJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU:

1). Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi java_script oraz Cookies.

2). Dostęp do publikacji z sieci biblioteki na stronie libra.ibuk.pl.

Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem.

3). Dostęp do publikacji spoza sieci biblioteki na stronie libra.ibuk.pl.

Aby móc korzystać z zasobów platformy IBUK LIBRA spoza sieci biblioteki należy zwrócić się po unikalny kod PIN do zdalnego logowania, który udostępniany jest czytelnikowi przez bibliotekarza (w Czytelni dla Dorosłych w BPMiG w Trzciance).

UWAGA

Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.

Szczegółowa Instrukcja Obsługi Serwisu IBUK LIBRA znajduje się (TUTAJ) 

INSTRUKCJA 1 INSTRUKCJA 2 INSTRUKCJA 3

Skip to content