Czytelnia

Czytelnia oferuje szereg wydawnictw popularnonaukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy skierowanych zarówno do osób dokształcających się jak też studentów i uczniów szkół średnich.

Zbiory Czytelni są wciąż aktualizowane według potrzeb Czytelników.
Ważne miejsce zajmują zbiory regionalne dokumentujące przeszłość i teraźniejszość naszego miasta i regionu.

Zajmuje się realizowaniem zamówień międzybibliotecznych. Oferujemy kilkadziesiąt tytułów gazet i czasopism bieżących. Czytelnia udziela informacji z dostępnych w bibliotece źródeł. Świadczy usługi kserograficzne. Czytelnik zarejestrowany w Bibliotece może korzystać nieodpłatnie ze sprzętu komputerowego, tabletów oraz bezprzewodowej sieci WIFI.

W zaciszu Letniej Czytelni można oddać się lekturze ulubionej książki lub poczytać prasę. Najmłodsi mogą tu skorzystać z kącika zabaw na powietrzu.

Mirosława Wróblewska

Alicja Dynkwald